Kurtyny plandekowe


Jak wiadomo, drzwi garażowe czy specjalne drzwi oddzielające konkretne sekcje w halach nie zawsze sprawdzają się w sytuacjach, gdy posiadamy firmę, gdzie trzeba co chwilę przechodzić przez drzwi. Z pomocą przychodzą tutaj specjalne kurtyny plandekowe, które wykonywane są z elastycznej folii PCV, przez co nie będzie nam straszne przenoszenie różnych przedmiotów.

Kurtyny plandekowe są lekkie i wytrzymale dzięki temu, że wykonywane są z elastycznej folii PCV. Dzięki temu, że złożone są z dwóch połaci, zazwyczaj połączonych zamkiem lub specjalnymi zatrzaskami, nie przepuszczają powietrza i wilgoci, a dzięki materiałowi PCV są odporne na działanie czynników atmosferycznych oraz promienia UV. Skutecznie chronią przed deszczem, śniegiem i rozbryzgami wody. Dodatkowym ich atutem jest to, że zatrzymują również kurz, zanieczyszczenia i przeciągi. Materiał, z którego wykonana jest kurtyna, to tkanina poliestrowa, pokryta elastycznym PCV. Pomimo tego, że wykonane są z bardzo cienkiego materiału należy sobie zdawać sprawę z tego, że są one bardzo wytrzymałe (na zginanie, rozerwanie czy rozciąganie). Siatka poliestrowa, która jest pokryta elastycznym materiałem PCV zapewnia, że plandeki nie zdeformują się. Bardzo często można spotkać się z tym, że kurtyny te nazywane są gumowymi, ponieważ ich powłoka przypomina w dotyku gumę.

Bardzo wielu producentów kurtyn plandekowych pozwala na dobranie takiej oferty, która w sposób najlepszy odpowie potencjalnemu klientowi. Wszelkie rozmiary, zapięcia lub grubości plandeki będą mogły być dobrane w sposób indywidualny.

Kurtyny PCV skutecznie zatrzymują wilgoć, kurz, pył i przeciągi. Nie przepuszczają powietrza, a co za tym idzie pozwalają zatrzymywać ciepło w pomieszczeniach. Świetnie sprawdzą się na halach w warsztatach samochodowych, ponieważ pozwolą one oddzielić poszczególne stanowiska, zajmujące się innymi rzeczami. Dodatkowo kurtyny te mogą mieć wbudowane okna, co może mieć znaczny wpływ na zachowanie odpowiedniego BHP, ponieważ jeżeli pracownik na danym stanowisku zasłabnie, można udzielić mu w sposób szybki pomocy.

Więcej informacji znajdziesz na: izolacyjnie.pl