Jak wybrać tort na wesele?


Trudno sobie wyobrazić tradycyjne przyjęcie weselne bez tortu. Ten słodki przysmak stanowi nieodłączny element weselnej nocy.
Oczywiste jest, że powinien nie tylko być pyszny, ale również doskonale wyglądać i wpisywać się w motyw przewodni imprezy.
Przyszli nowożeńcy mogą wybierać spośród rozmaitych smaków, proponowanych przez cukiernie. Najchętniej zamawianym smakiem tortów, zwłaszcza na uroczystości w okresie letnim, jest delikatna śmietanka, przekładana bitą śmietaną z owocami. Tak lekki tort uwielbiają niemal wszyscy goście weselni. Pary młode, decydujące się na uroczystość w zimowych miesiącach, nieco częściej decydują się na cięższe i bardziej słodkie marcepanowe torty.
Nie bez znaczenia pozostaje stylistyka. Obecnie torty weselne są dekorowane w zupełnie różnym stylu. Od klasycznych, oblanych masą cukrową i bogato zdobionych rzeźbieniami i błyskotkami, aż po skromne i surowe torty w stylu naked, które biją w ostatnich sezonach ślubnych prawdziwe rekordy popularności. Naked cakes wybierają głównie narzeczeni, planujący swoje wesele w naturalnych, rustykalnych klimatach lub w plenerze.
Przyszłe pary młode, stojące przed wyborem swojego tortu weselnego, powinny odwiedzić kilka cukierni i porównać ich ofertę. Wiele z takich miejsc oferuje degustacje oferowanych przez siebie wypieków. Warto z niej skorzystać – to doskonała okazja, żeby przekonać się, że wybrany tort będzie nie tylko cieszył oko, ale również podniebienie gości.
Jeśli przyszli nowożeńcy chcą zadowolić wszystkich gości, również tych najmłodszych, powinni stanowczo unikać wyboru tortów, zawierających alkohol. Wiele cukierni rezygnuje już z tego dodatku i swoje torty w zamian za to nasącza sokami czy wodą z cukrem i cytryną.
Niezależnie, jaki wygląd i smak tortu przypadnie do gustu narzeczonych, przy wyborze nie powinni kierować się wyłącznie ceną, ale również wysoką jakością naturalnych składników, jakich używa dana cukiernia, bowiem te oferujące najniższe ceny, często używają półproduktów i sproszkowanych składników.

Koniecznie odwiedź: cukiernia-piskorska.pl